Tuesday, Apr 28th

Last update:10:31:26 PM GMT

Su Anda Buradasiniz: MERSİN Zafer Çağlayan Mersin Meltem Sitesi Sakinlerine Seslendi

Zafer Çağlayan Mersin Meltem Sitesi Sakinlerine Seslendi

Bu Yazı 1584 Kere Okunmuştur.
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 2
ZayıfEn iyi 

Mersin Cumhuriyet Mahallesi Meltem Sitesi'nde akşam site sakinlerine bir konuşma yapan Devlet Bakanı Zafer Çağlayan:"Ak Partinin Ak kadroları ile bir yolculuğa daha çıkmış bulunuyoruz. Sizlerden de çıktığımız bu yolda inşallah 12 Haziran’da sandıklarda bize destek vermenizi istiyoruz. Mersin’den meclise en fazla sayıda milletvekili gönderdiğimiz taktirde, buralara çok daha fazla yatırım gelecek. Ben il başkanıyım, Mecliste 4 tane milletvekilimiz olursa benim sesim farklı çıkar, 7 tane olduğu zaman farklı çıkar, 11 tane olduğu zaman farklı çıkar.”

Devlet Bakanı ve Mersin Milletvekili adayı Zafer Çağlayan, yaptığı konuşmada,  Milletin gönlünde kurulmuş, gücünü milletten alan ve milletin ta kendisi olan, 2 dönemdir arka arkaya başarılı çalışmalar yapan Ak Partiyi, 12 Haziran seçimlerinde, Türkiye’nin en güçlü ve en kuvvetli partisi yapacaksınız dedi. Çağlayan şöyle devam etti. “ biz bu konuda milletimize güveniyoruz. Sayın başbakanımızın dediği gibi Ak Parti bir hizmet partisidir. Ak Parti ve Ak Parti kadroları biz milletimize yük dökmeye değil, biz milletimize hizmet etmeye geldik. İşte bizim gücümüz bu Ak Partiyi, Ak Parti yapan bu, milletimiz bize gönlünü verdi. Milletimiz bize desteğini verdi. Bu ülkeyi bize emanet etti. Ve gördü ki 8,5 yıllık dönemde Ak Partinin Ak Kadroları sayın Recep Tayyip Erdoğan ve çalışma arkadaşları bu milletin başını öne eğdirecek hiçbir kusur işlemedi. Her ne yapıyorsak, her ne yapacaksak bu ülke için bu millet için yapacağız. Bizim istediğimiz milletimiz eski kötü günlere dönmesin, milyonlarca insanlarımızın aşsız, işsiz kaldığı banka borçlarından, faiz borçlarından dolayı canına kıydığı günler şükürler olsun ki geride kalmıştır. Dönemimizde Türkiye başı dik, onurlu ve dünya literatürüne geçen bir Türkiye olmuştur.

Bundan 10 sene önce dönemin MHP, DSP, ANAP hükümetinin Türkiye’yi nereden nereye getirdiğini, Türkiye’nin başına nasıl felaketler getirdiğini, milyonlarca insanların aşını ve işini kaybettiğinin, 1 Milyar Dolar borç almak için IMF’nin kapısında nasıl beklediklerini çok iyi hatırlıyorum. Göreve geldiğimiz zaman Türkiye’nin IMF’ye tam 27 milyar dolar borcu vardı. Bugün Türkiye Ak Parti döneminde milletin malına, parasına, milletin namusuna sahip çıkan Ak Parti döneminde IMF’ye borcumuz sadece 5 Milyar dolar kalmıştır. İstesek hemen öderiz, biz göreve geldiğimiz zaman devletin kasası bomboştu.

Sayın Başbakanımızın dediği gibi 2002’de çıraklık dönemimizdi, 2007 ‘de kalfalık şimdi de Ustalık dönemimiz için 2011 12 Haziranında ustalık yetkisi istiyoruz.” dedi

 Salih Pala