Monday, May 04th

Last update:09:13:34 PM GMT

Su Anda Buradasiniz: EKONOMİ Ticaret ve Sanayi Erkut Ticaret Sahibi Erdal Kurt Tüketicileri Uyardı

Erkut Ticaret Sahibi Erdal Kurt Tüketicileri Uyardı

Bu Yazı 4209 Kere Okunmuştur.
e-Posta Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 24
ZayıfEn iyi 

SIEMENS ERKUT TİCARET Sahibi Erdal Kurt,tüketicileri uyararak büyük gros marketlerde satılan elektronik eşyalar ve beyaz eşyalarla ilgili olarak kampanyalarda tüketiciler kandırılmaktadır dedi.

    Özellikle satılan ürünlerin % 50’si garantili, % 50’si garanti kapsamı dışında olduğunu belirtirken,tüketicilerin en büyük şikayetlerinin satış sonrası gerçekleşen, çözümsüzlüğü olduğunu belirtti. Özellikle muhatap bulamayan tüketiciler şaşırtılmakta olduğunu, satışı gerçekleştiren firmaların satış elemanlarının çözümleyemediğini belirtti.

  Yirmi yıllık beyaz eşya satışı yaptıklarını belirterek, biz beyaz eşya satıcıları satış sonrası her türlü sorumluluğu garanti ederek müşterilerine yol gösterdiklerini, mağduriyetlerini önlediklerini belirterek ilimiz ekonomisine de katkılar sağladıklarını açıklayan Erdal Kurt, ilimiz ticaret yaşamında önemli bir yer tuttuklarını belirtirken merkezi yurtdışında olan firmalar karlarını ülkelerine taşıdığını, kent ekonomisine katkılarının tartışılır olduğunu açıkladı. Ticaret odalarına kayıtlı olan esnaflarımız Mersin ilinde 150 bin civarında olduğunu,her esnaf bir kişi çalıştırsa işsizliğe de çare olacağını belirtti.

   Büyük marketlerde bazı ürünlerin maliyetinin altında bir fiyatla satışla esnaflara büyük darbe vurduğunu belirttiği açıklamalarında ucuz fiyattan satılan ürünlerin sayısının 30-40 gibi stoklarla sınırlı olduğunu, sansasyon yaratmak için ucuzlatıldığını belirterek halkın kandırıldığını kısa sürede tüketilen ürünleri alamadan onurları kırılmış olarak alış veriş yapamadan döndüklerini belirtti. Bu tür marketlerde çalışanların  sayısının sınırlı olduğunu, 1000 civarında bir personel bile çalışmadığını açıkladı.

  Erkut Ticaret Sahibi Erdal Kurt, tüketicilere değişik seçenekler sunduklarını belirterek iki ya da üç ürün alan tüketiciler her zaman karlı çıktığını belirtti.

  “Tüketicilere  faturanızı getirin; daha ucuza biz size ürünler verelim” aldatmacalarına kanmamaları uyarısı yaptı.

  Mersinliler Mersin’e sahip çıkalım,hangi kentten gelirsek gelelim elde ettiğimiz ekonomik gücü  Mersin için kullanalım temennisinde bulunan Kurt, Mersin İdman Yurdu’nun Spor Toto Süper Lig’e çıkmasından son derece mutluluk duyduğunu belirterek,MİY’na Süper Lig’te başarılar diledi.

    Salih Pala

   Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir